Bezdech senny

Możliwość komentowania Bezdech senny została wyłączona 117
Bezdech senny
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

bezdech-senny-3Bardzo niebezpieczną rzeczą, która może spotkać nas podczas snu, jest tak zwany bezdech. Objawia się on tym, że następuje zatrzymanie naturalnej czynności oddechowej, która w normalnych warunkach kontrolowana jest przez odpowiedni ośrodek w mózgu. Efektem może być niedotlenienie mózgu i w konsekwencji nawet śmierć, dlatego nie należy tej sprawy bagatelizować. Po czterech do pięciu minutach przerwy w dostawie tlenu do mózgu, następują nieodwracalne zmiany, a po następnych kilku minutach tak zwana śmierć mózgu.

Jeśli podejrzewamy u siebie bezdech senny, jak najszybciej zasięgnijmy porady lekarza. Nie zwlekajmy, ponieważ jest to sytuacja mogąca doprowadzić do utraty życia, lub poważnych dolegliwości zdrowotnych z trwałym kalectwem włącznie. Czasami trudne jest wykrycie bezdechu, dlatego niejednokrotnie sygnalizują nam go dopiero osoby, z którymi śpimy w jednym łóżku. Nie lekceważmy takich sygnałów. Porozmawiajmy z lekarzem, opiszmy mu swoje objawy i to co mówią nam bliscy. Dzięki temu pozbędziemy się ryzyka wystąpienia poważnych powikłań.

Tagi: księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, złomowanie auta tarnobrzeg, wałki pa66, kawitacja kielce, Fotoodmładzanie żary, Gniewiński portal, rozstępy biceps, Vademecum elektryka SEP, busy do danii szamotuły, zerwany triceps, Szamba Betonowe Piaseczno

Pozostałe artykuły o medycynie:

admin

View all contributions by admin

Similar articles