BOLESNE MIESIĄCZKI

Możliwość komentowania BOLESNE MIESIĄCZKI została wyłączona 17
BOLESNE MIESIĄCZKI
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

zdrowie (15)Tylko 25 % populacji kobiet w wieku rozrodczym nie odczuwa żadnych dolegliwości w czasie menstruacji. Zwykle są to bóle w dole brzucha (skurcze), czasem promieniujące również do okolicy lędźwiowej. Zwykle dokuczają pierwszego, czasem jeszcze drugiego dnia miesiączki, a potem samoistnie ustępują. Zwykle ich przyczyna tkwi w zmianach hormonalnych, jakimi poddawana jest każda miesiączkująca kobieta. Z tymi mniej lub bardziej dokuczliwymi dolegliwościami kobieta może spróbować poradzić sobie sama.
Jak wiadomo bóle te są wynikiem kurczenia się macicy, która jeśli nie nastąpiło zapłodnienie oczyszcza się z błony śluzowej? Z wiekiem (a już po urodzeniu pierwszego dziecka) dolegliwości słabną, dopóki jednak to nie nastąpi można wykonywać masaż brzucha z pomocą olejków aromatycznych (jaśminowy, rumiankowy, lawendowy, które mają właściwości przeciwskurczowe). Można wypróbować napary ziołowe na przykład z krwawnika, lub zażyć niesteroidowe leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. A gdy dolegliwości są bardzo uciążliwe lekarz ginekolog może zalecić kurację hormonalną.

Tagi: trioxygen 5, szycie firan kędzierzyn, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, usuwanie graffiti toruń, szkiełkowanie kraków, onlynails cennik, kaplica Santori, Minikoparka Gorlice, Fotoprzekaźnik Sick, certyfikat flange fitter, glutamina katowice

Pozostałe artykuły o medycynie:

admin

View all contributions by admin

Similar articles