DZIURAWIEC

Możliwość komentowania DZIURAWIEC została wyłączona 132
DZIURAWIEC
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

medycyna (41)Dziurawiec zwyczajny to roślina lecznicza wykorzystywana już w starożytności, uważana nawet za roślinę magiczną chroniącą przed demonami.
Rośnie na terenie całej Polski na polach, łąkach i przy drogach. Dziurawiec jest byliną osiągającą nawet 80 centymetrów wysokości. Nazywa się ją także ziołem św. Jana ze względu na to, że pełen rozkwit dziurawca przypada na koniec czerwca. W porze kwitnienia roślina pokrywa się drobnymi intensywnie na żółto zabarwionymi kwiatami. W ziołolecznictwie wykorzystuje się kwiaty i części nadziemne rośliny. Pomaga w różnych dolegliwościach na przykład:
1. Napięcia nerwowe, bezsenność, stany depresyjne, migreny;
2. Niepożądane objawy towarzyszące menopauzie;
3. Rany i bóle stawów,
Dziurawiec działa także na lepsze wytwarzanie żółci i pobudza procesy trawienne.
Jednak należy uważać używając tej rośliny, gdyż zawarte w niej substancje powodują, że skóra robi się wrażliwa na światło (przebywając na słońcu można nabawić się przebarwień skóry), kuracja dziurawcem nie jest też polecana kobietom ciężarnym i karmiącym.

Tagi: CPE Gliwice, szkiełkowanie kraków, busy do danii szamotuły, Minikoparka Gorlice, kinesiotaping bielsko biała, lpk208, Fotoodmładzanie żary, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, kostka fakturowana producent, Stojaki na ulotki - Brooklyn, blog początkującego elektronika

Pozostałe artykuły o medycynie:

admin

View all contributions by admin

Similar articles